CAPV2025: Výroční konference České asociace pedagogického výzkumu 2025 Olomouc, Czechia, September 2-4, 2025 |
Conference website | https://capv.cz/konference-capv-2025/?doing_wp_cron=1731485890.2376260757446289062500 |
Submission link | https://easychair.org/conferences/?conf=capv2025 |
Abstract registration deadline | February 17, 2025 |
Submission deadline | February 17, 2025 |
Datum, místo a program
Konference se uskuteční prezenčně od 2. do 4. září 2025.
Místo konání: Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, Křížkovského 10, Olomouc.
Společenský večer a workshopy budou probíhat v prostorách Pevnosti poznání, 17. listopadu 7 (areál Korunní pevnůstky), Olomouc.
Program konference bude zveřejněn na www.capv.cz. V rámci snahy minimalizovat dopad na životní prostředí jsme se rozhodli program konference netisknout. Veškeré informace o programu budou snadno dostupné online na webových stránkách konference. Tento přístup nám umožňuje snížit spotřebu papíru a dalších materiálů a zároveň zajistit, že program bude vždy aktuální a snadno přístupný.
Zaměření konference
Kontext vzdělávání se v posledních dekádách zásadně proměňuje na lokální i na globální úrovni. Školy a další vzdělávací instituce nesou významnou společenskou odpovědnost při spoluformování budoucích generací a plní tak řadu společenských funkcí. Mimo podpory rozvoje řady gramotností a kompetencí školy i ostatní vzdělávací instituce také pomáhají kultivovat schopnost kriticky reflektovat současné dění v kontextu historických zkušeností. Současně předjímají také perspektivy budoucího vývoje a jsou ovlivňovány proměnami řady faktorů, včetně těch technologických. Technologie přináší nové impulsy pro vzdělávání, pro učení dětí i dospělých. Zároveň ale technologie ovlivňují rozvoj stavu poznání řady pedagogických oborů, a v souvislosti s tím se proměňuje i metodologie výzkumu. Velká očekávání jsou tak směrována jak ke vzdělavatelům – učitelům ve školách, akademickým pracovníkům na univerzitách –, tak i k výzkumníkům, kteří se dále profesně rozvíjí, ale zároveň nutně řeší řadu etických dilemat souvisejících nejen s rozvojem technologií v měnícím se světě.Jak bývá dobrým zvykem konference ČAPV, i ta letošní bude otevřena širokému spektru kvalitních výzkumně zaměřených příspěvků. Uvítáme zejména příspěvky, které kriticky analyzují možnosti a limity spojené s technologiemi ve vzdělávání, reflektují společenskou odpovědnost vzdělávacích institucí, vzdělavatelů a nabízejí inovativní pohledy na propojení historického kontextu se současnými výzvami ve vzdělávání.
Výzva pro účastníky konference
Zveme účastníky k zaslání abstraktů plánovaných příspěvků výzkumného nebo metodologického charakteru na konferenci. Abstrakt musí obsahovat název, jména autorů, teoretický rámec, metodologii, výsledky, diskusi a bibliografii v českém jazyce. Dále název, klíčová slova a abstrakt (v anglickém jazyce). Vše v rozsahu minimálně 5000 a maximálně 7700 znaků. Všechny přijaté abstrakty budou uveřejněny v elektronickém sborníku abstraktů, který bude mít přiděleno ISBN. Sborník abstraktů mohou autoři textů vůči IS VaVaI vykazovat jako výsledek typu D (nikoliv však pro GA ČR).
Přihlašování abstraktů a recenzní řízení
Přihlašování abstraktů na konferenci probíhá přes aplikaci EasyChair, kde si nejprve každý zřídí svůj účet a poté přihlásí příspěvek s použitím Šablony. Šablona slouží pro lepší zpracování všech příspěvků pro účely sborníku abstraktů.Recenzní řízení je anonymní a každý příspěvek je hodnocen na základě níže uvedených kritérií dvěma nezávislými recenzenty. Výsledek procesu recenzního řízení bude: A) přijat, B) vrácen k přepracování, C) nepřijat. Pokud bude příspěvek vrácen k přepracování, bude po včasném zapracování změn autorem příspěvek znovu posuzován.
Soubory ke stažení (šablona příspěvku, manuál APA, pokyny k přihlášení přes EasyChair)
- Jak přihlásit příspěvek na konferenci ČAPV, jak vytvořit účet v EasyChair - viz zde.
- Šablona příspěvku ke stažení - viz zde.
- Manuál pro citační normu APA – 7. vydání - viz zde.
Kritéria posuzování abstraktů
-
Originalita tématu a autorského záměru
-
Síla teoretického rámce
-
Preciznost metodologického zpracování
-
Zajímavost a jasnost prezentovaných závěrů
-
Soudržnost argumentů v diskusi
-
Formální náležitosti abstraktu (úprava textu dle APA 7, dodržení rozsahu)
Seminář pro začínající výzkumníky
Ve dnech 1. a 2. září 2025 se uskuteční workshopy a semináře (online nebo v prostorách Pevnosti poznání, Olomouc) nejen pro začínající výzkumníky, ale i pro další vzdělavatele, učitele.Zaměření a lektoři budou upřesněni v dubnu 2025; členové ČAPV budou o workshopech rovněž informováni e-mailem a prostřednictvím bulletinu. Přihlašování bude probíhat od dubna 2025 přes webové stránky https://capv.cz/metodologicke-workshopy-capv-2025.
Jakékoli dotazy k odborným seminářům ČAPV směřujte prosím na e-mail konference@capv.cz.
Sekce
Důležité termíny a konferenční poplatky
Přihlašování příspěvků na konferenci v systému EasyChair | 7. ledna – 17. února 2025 |
Informace o přijetí/nepřijetí příspěvku/požadavky na dopracování | do 18. dubna 2025 |
Registrace na konferenci přes webové stránky konference | do 31. května 2025 |
Termín pro platbu registračního poplatku prezentujícími autory | do 15. června 2025 |
Termín pro registraci a platbu registračního poplatku dalších účastníků konference přes webové stránky | do 31. července 2025 |
Termín konání konference | 2. – 4. září 2025 |
Semináře pro začínající výzkumníky | 1. a 2. září 2025 |
Člen ČAPV / aktivní nebo pasivní účast: 2 500 Kč
Nečlen ČAPV / aktivní nebo pasivní účast: 3 500 Kč
Student / aktivní nebo pasivní účast: 2 500 Kč
V poplatku není zahrnuta strava a ubytování.
Konferenční poplatek je nevratný.
Další informace & kontakty
Další informace o konferenci budou zveřejněny na stránkách asociace
Kontakty na organizátory: konference@capv.cz
Web konference: https://capv.cz/konference-capv-2025/
Organizační výbor konference: Jana Poláchová Vašťatková, Eva Šmelová, Andrea Rozkovcová